Duac – opinie, działanie, cena. Czy lek na receptę to pewna poprawa?

Po ostatniej wizycie u dermatologa otrzymałam receptę na Duacżel na trądzik, który miał pomóc mi w zaleczeniu niedoskonałości na twarzy. Prosto od lekarza udałam się do apteki i kupiłam opakowanie leku z nadzieją, że nareszcie mam szansę na czystą i piękną skórę.

Duac – działanie

Żel Duac stosuje się w celu leczenia zmian trądzikowych na twarzy i ciele. Jako że mój problem w tym zakresie występuje głównie na buzi, szyi i dekolcie, zaczęłam stosować produkt, zgodnie z zaleceniami do tych części ciała.

Duac działa antybakteryjnie i oczyszczająco, dzięki czemu skóra powinna stawać się jaśniejsza i czystsza, a niedokonaności szybko znikać. Jest to lek o działaniu miejscowym, a więc pierwsze efekty widać już po kilku dniach stosowania.

Duac – skład

W przeciwieństwie do popularnych maści bez recepty, oprócz antybakteryjnego nadtlenku benzoilu, Duac w swoim składzie ma również Clindamycynę, antybiotyk, stosowany w zakażeniach bakteryjnych. Substancja ta zwalcza popularne bakterie, powodujące trądzik na skórze, przyczyniając się tym samym do likwidacji problemu.

Żel Duac to lek o silnym działaniu, dlatego nie powinny go stosować osoby z wrażliwą skórą oraz cierpiące na nadwrażliwość jelit.

Duac – opinie

Stosowałam lek przez dwa tygodnie, codziennie obserwując efekty jego działania. Na początku byłam zadowolona, ponieważ zmiany trądzikowe szybko znikały. Niestety, po kilku dniach zauważyłam, że skóra w miejscach, które zostały posmarowane Duacem, stała się zaczerwieniona, czasem popękana. Sprawdziłam w internecie, co mogą oznaczać takie zmiany i okazało się, że Duac może wysuszać cerę, dlatego warto stosować z nim kremy silnie nawilżające.

W szafce miałam jedynie matujący krem do twarzy, gdyż zwykle zmagałam się ze skórą zbyt tłustą i jej nagłe wysuszenie było mi nie na rękę. Kupiłam inny krem, jednak nie nadawał się on dla mojej cery, która stała się błyszcząca. Przez jakiś czas przerwałam stosowanie Duacu, ale wtedy wypryski zaczęły pojawiać się na nowo. Zdenerwowana takim obrotem spraw, postanowiłam poszukać innej alternatywy na trądzik.

Duac – cena

Za jedno opakowanie Duacu zapłaciłam 75 złotych. Według mnie to dość dużo, zwłaszcza że dodatkowo musiałam dokupić krem nawilżający. Jako że nie byłam do końca zadowolona z działania leku, poleconego mi przez panią dermatolog, zdecydowałam się na tabletki, o których dowiedziałam się na forum o problemach skórnych. Podobno rewelacyjnie działają na każdą postać trądziku. Jutro ma dotrzeć do mnie paczka z przesyłką, więc trzymajcie kciuki, aby tym razem był to strzał w dziesiątkę!

Aktualizacja:

Nonacne na trądzik – alternatywa dla leków na receptę

Minęły dwa miesiące, a moja skóra wygląda przejrzyście i nie ma na niej ani jednego pryszcza. Jeszcze niedawno myślałam, że coś takiego jest niemożliwe, a jednak udało mi się to osiągnąć dzięki tabletkom Nonacne, o których wspominałam wcześniej.

Już po kilku dniach systematycznego stosowania zauważyłam poprawę. Codziennie dokładnie przyglądałam się mojej skórze, która z dnia na dzień robiła się jaśniejsza, mniej tłusta i pozbawiona niedoskonałości. Byłam zachwycona działaniem Nonacne, a moja radość jeszcze wzrosła, gdy dowiedziałam się, że skład tabletek oparty jest tylko i wyłącznie na składnikach naturalnych. Naprawdę! W jednej kapsułce środka znajdziemy między innymi:

 • sersaparillę
 • cynk
 • wyciąg z pokrzywy
 • wyciąg z pestek winogron
 • witaminę C
 • czerwoną kończynę

Wszystkie te produkty to sama natura. Producent tabletek Nonacne postawił na dobro, płynące z przyrody, wybierając zioła i witaminy, które działają antybakteryjnie i oczyszczająco od środka. To właśnie dzięki nim skóra staje się czystsza i piękniejsza bez żadnych skutków ubocznych.

Jeżeli szukacie produktu, który:

 • zlikwiduje niedoskonałości i zapobiegnie nawrotom
 • zapewni dobre samopoczucie
 • będzie dostępny bez recepty
 • oczyści organizm od wewnątrz
 • zadziała na każdą postać trądziku

Nonacne to produkt idealny dla Was, więc nie wahajcie się, tylko podejmijcie decyzję, którą ja podjęłam dwa miesiące temu. Zamówcie już teraz.

P.S

No tak, zachęcam Was do zamawiania, a nie napisałam, gdzie Nonacne można znaleźć. Najlepiej, jeżeli skorzystacie ze strony producenta, tam możecie liczyć na produkt oryginalny i ciekawe rabaty. Jedno opakowanie to koszt ok. 150 złotych, ale nie musicie dokupywać już nic więcej, same tabletki zrobią swoje. A stali klienci mogą liczyć na ciekawe zniżki. Spróbujcie, polecam!